Zatočte s nachlazením

23.02.2017

Češi spotřebují v průměru až 12 kilogramů citrusových plodů na osobu ročně. Nejoblíbenější jsou pomeranče, mandarinky a citrony. To, že citrusy obsahují vitamin C, ví snad každý. Kromě toho je v nich ale i značné množství vitaminu

Češi spotřebují v průměru až 12 kilogramů citrusových plodů na osobu ročně. Nejoblíbenější jsou pomeranče, mandarinky a citrony. To, že citrusy obsahují vitamin C, ví snad každý. Kromě toho je v nich ale i značné množství vitaminu A, celá řada vitaminů skupiny B a také vápník, draslík, hořčík a fosfor. Protože většinu plodu tvoří voda, přispívají také k dostatečné hydrataci organizmu. Našemu tělu pomáhají v boji proti bakteriím a virům, snižují krevní tlak i hladinu cholesterolu a celkově pročišťují organizmus.

Pro zvýšení imunity jsou vhodné i jiné druhy ovoce či zeleniny. Například takový zázvor s ananasem je zabiják nachlazení. Jde o vyváženou dávku vitamínů a speciálních látek bez chemie nebo barviv.

Ananas obsahuje Bromelin - enzym, který štěpí bílkoviny a sráží mléko. Dále je to silná protizánětlivá látka, která dokáže zmírnit bolest, otoky a podporuje hojení ran.

Zázvor je známý všelék a obsahuje A, B1, B2, C, E, a minerálních látek – sodík, hořčík, fosfor, draslík, vápník, železo.

Pro ještě výraznější účinky můžete přidat citron či jiné ovoce.