Zaměřeno na samočištění vestavné trouby

01.11.2022

Samočištění je velice efektivní a jednoduchý způsob odstranění nečistot uvnitř trouby bez přítomnosti někoho dalšího. Mezi vestavnými troubami Concept naleznete různé typy samočištění od páry, přes pyrolýzu, katalytické vložky po Aqua Clean. Více si přečtěte o čištění níže.

Čištění párou

x

Vestavná trouba ETV8960bc přichází s novým čištěním vnitřních prostor, a to pomocí horké páry. Ta změkčí nečistoty, které se dají snadnou setřít hadříkem. Stačí naplnit zásobník vodou a aktivovat parní čištění.

x

Pyrolýza 

x

Nová vestavná trouba ETV8360bc Concept disponuje pyrolytickým samočistěním, které funguje tak, že se vnitřek trouby zahřeje až na 500 °C a extrémně vysoká teplota spálí na popel naprosto veškeré nečistoty a usazeniny, které v troubě po pečení zůstanou. Po ukončení čištění si stačí vzít mokrý hadřík a popel setřít. Před spuštěním čištění je vhodné vyndat ven všechny rošty, plechy a podpěry, aby je vysoká teplota nepoškodila.

Katalytické vložky 

x

Velká část vestavných trub od Conceptu je vybavená katalytickými vložkami, které jsou opatřeny speciálním porézním materiálem, který zabraňuje usazování nečistot na bočních stranách trouby. Proces samočistění probíhá rovnou během pečení, kdy vložky vzniklé nečistoty absorbují a vypálí. Po vychladnutí trouby se dají nečistoty odstranit vlhkým hadříkem. Katalytické vložky má například vestavná trouba ETV8560wh nebo ETV7560ss.  

x

Aqua Clean

s

Pro snadný a rychlý úklid využijte čištění pomocí funkce Aqua Clean, která funguje tak, že do trouby vložíte pečící plech s 400 ml vody a zapnete program „Spodní a horní ohřev“ s teplotou 90 °C. Program nechte zapnutý půl hodiny. Pára během toho uvolní mastnotu a jiné nečistoty, takže je lehce setřete houbičkou. Nakonec vnitřek můžete umýt teplou jarovou vodou.

Konfigurátor kuchyní

Rekonstruujete kuchyň nebo si tvoříte úplně novou, ale nemáte představu, jak ji designově sladit? Použijte nový Konfigurátor kuchyní, kde krásně uvidíte, jak se dají sladit s kuchyní designové spotřebiče Concept, a to i vestavné trouby.

Co dál v sobě skrývají vestavné trouby Concept 

s

Mimo samočisticí funkce jsou konkrétní vestavné trouby Concept vybaveny desítkami programů, mezi které třeba patří horkovzduch, gril, rozmrazování nebo EKO program pro úspornější pečení. Dále jsou dveře trouby opatřeny tichým zavíráním, a díky ochlazovacímu ventilátoru a trojitému sklu si dveře udržují bezpečnou teplotu, aby se o ně nikdo nespálil. Součástí trouby je mělký a hluboký plech, rošt, teleskopické výsuvy a pečící sonda, díky které se dá jednoduše změřit teplota uvnitř pokrmu. Vestavné trouby Concept jsou zařazeny do energetické třídy A, díky které je pečení úspornější. 

s

Padnou do každé kuchyně 

x

Vestavné trouby jsou tvořeny v designových linií Black, White, Titania a Sinfonia, aby se dali bez problému sladit s ostatními spotřebiči do kuchyně, ať je to s lednicí, digestoří, varnou deskou nebo mikrovlnnou troubou.