S parní troubou je každý pokrm zdravější a lahodnější

26.09.2022

Pečení a vaření v páře vaše pokrmy hýčká. Neubírá jim na vitamínech, minerálech a důležitých živinách, naopak je uchovává v co nejvyšším množstvím. Jídlo neztrácí na objemu a je dietní, protože k tomuto stylu přípravy nepotřebujete žádný tuk. Chcete vědět o parní troubě víc? Přečtěte si náš článek.

x

Jednodušší dodržování diety

x

Příprava dietních jídel bývá časově náročná, nudná a únavná. Častokrát nás to odradí od toho, jíst víc zdravě. Díky parní troubě se ale váš jídelníček může úplně změnit. Jídlo je díky absenci tuky lehčí a zdravější. Díky páře si uchovává své živiny, objem a především chuť, která zůstává daleko intenzivnější, než když pokrm připravujete klasickou cestou. Pára se perfektně postará o maso, které výborně propeče, vytvoří mu krásnou kůrku a dodá mu šťavnatosti. A cesta k zdravému jídlu je rychlá. Vložte do trouby, zapněte vhodnou intenzitu páry a můžete jít dělat něco jiného.

x

Nastav si tolik páry, kolik potřebuješ

x

Intenzita páry se u trouby dá volit ve 3 stupních, a to podle toho, jaké jídlo zrovna připravujete. Nízká intenzita páry je vhodná pro přípravu velkých kusů masa a k pečení kynutých těst, střední pro přípravu ryb, gratinované zeleniny nebo ohřívání mražených pokrmů. Poslední intenzita, a to ta vysoká, slouží k přípravě menších kusů masa, steaků nebo řízků.

x

Vlastní všechny funkce, které má i klasická trouba

x

Nemusíte mít strach, že byste si koupili pouze parní troubu a ostatní programy by postrádala. Trouba je vybavena úplně stejně jako ta klasická. Má 12 funkcí pečení, mezi kterými naleznete i horkovzduch, gril nebo funkci rozmrazování. Jestli se ve funkcích nevyznáte, nezoufejte, přečtěte si náš článek, ve kterém vám představujeme každou funkci trouby a doporučení, na co ji použít. 

c

Čištění trouby pomocí páry… jak jednoduché

x

Čistění trouby je velice otravná věc, na kterou se snažíme zaměřit, aby pro vás byla co nejméně náročná. U parních trub za vás všechno vyčistí pára. Stačí naplnit zásobník vodou a aktivovat funkci čištění. Horká pára změkčí všechny nečistoty, které se dají následně po skončení programu jednoduše setřít hadříkem. U klasických trub se můžete setkat s čistěním pomocí katalytických vložek nebo pomocí pyrolýzy.

Teplotní sonda pro přesný výsledek

x

Součástí trouby je i pečící sonda, která vám pomůže vytáhnout maso či jiný pokrm přesně v tu správnou chvíli. Sonda vám s přesně změří teplotu pokrmu, takže vy budete vědět, kdy je čas jídlo servírovat na stůl tak, aby bylo perfektně propečené a šťavnaté.

x

Parní trouba je jinak vybavena velice podobně jako trouby klasické. Má teleskopické výsuvy, extrémní objem a nízkou spotřebu. Součástí je také intuitivní dotykové ovládání, které vám dokonce nabídne i automaticky přednastavené programy, ve kterých si pouze vyberete daný recept a trouba se sama nastaví tak, jak to potřebuje daný pokrm.