Proč si pořídit odšťavňovač

08.07.2024

Léto je časem, kdy si můžeme plnými doušky užívat čerstvého ovoce a zeleniny. S vysokými teplotami přichází i zvýšená potřeba hydratace a konzumace lehkých, osvěžujících jídel. Ideálním řešením, jak využít bohatou letní úrodu a zároveň si dopřát zdravé a chutné nápoje, je pořízení odšťavňovače. Pojďme se podívat, proč by měl být odšťavňovač součástí vaší kuchyňské výbavy a jaké lahodné nápoje na něm můžete připravit.

Proč si pořídit odšťavňovač?

.

Zdravotní benefity

.

Odšťavňovače umožňují snadnou přípravu čerstvých džusů plných vitamínů, minerálů a antioxidantů. Pravidelná konzumace čerstvých šťáv podporuje imunitu, zlepšuje trávení a dodává energii.

.

Hydratace

.

V horkých letních dnech je důležité udržovat tělo dostatečně hydratované. Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy jsou skvělým způsobem, jak doplnit tekutiny a zároveň si pochutnat.

.

Úspora času

.

Odšťavňovač usnadňuje přípravu nápojů, které by jinak zabraly spoustu času. Stačí vložit ingredience, stisknout tlačítko a během chvíle máte hotový osvěžující nápoj.

.

Využití sezónní úrody

.

Léto je časem hojnosti čerstvého ovoce a zeleniny. S odšťavňovačem můžete snadno zpracovat větší množství plodů, aniž byste je museli dlouho skladovat.

.

Variabilita

.

Moderní odšťavňovače jsou multifunkční a umožňují nejen odšťavňování, ale také přípravu smoothie, sorbetů nebo ořechových mlék.

.


.

.


.

Co na odšťavňovači připravíte?

.

Čerstvé ovocné šťávy

.

Kombinace jako jablko a mrkev, pomeranč a grapefruit nebo jahody a kiwi jsou osvěžující a plné vitamínů. Experimentujte s různými druhy ovoce a objevte své oblíbené kombinace.

.

Zeleninové šťávy

.

Zeleninové šťávy jsou skvělým způsobem, jak do jídelníčku zařadit více zeleniny. Šťáva z řapíkatého celeru, okurky, špenátu a zázvoru je nejen zdravá, ale také osvěžující.

.

Smoothie

.

Pokud váš odšťavňovač umožňuje přípravu smoothie, můžete kombinovat ovoce a zeleninu s jogurtem nebo rostlinným mlékem. Smoothie z banánu, špenátu, mandlového mléka a lžičky medu je výživné a chutné.

.

Sorbet

.

Některé odšťavňovače dokážou připravit i sorbet. Stačí zmrazit kousky ovoce, jako je meloun, mango nebo jahody, a pak je zpracovat v odšťavňovači. Výsledkem je lahodný, osvěžující dezert bez přidaného cukru.

.

Výroba je rychlá, jednoduchá a výsledek stojí určitě za to. Připravíte si ji přesně podle své chuti a zajisté vás přijde i na méně peněz než ta kupovaná. A až vás v horkých dnech přepadne chuť na něco sladkého, co může být lepší než zmrzlina. Příjemně vás osvěží a údajně je i výborným lékem na odbourávání stresu.

.


.

Lisovaná ovocná zmrzlina

.

Suroviny: 500 g mraženého ovoce podle chuti (jahody, banány, maliny, ...), cukr nebo med na doslazení

.

Postup: Ovoce podle chuti osladíme a postupně vkládáme do lisu, ve kterém máme umístěné sítko pro přípravu chlazených dezertů.

Ořechová mléka

.

Vyzkoušejte přípravu domácího mandlového nebo ovesného mléka. Stačí ořechy nebo vločky namočit přes noc, poté je odšťavnit a získat čerstvé rostlinné mléko, které je ideální do smoothie nebo na snídaňové cereálie.

.


.

Tipy pro výběr odšťavňovače

.

Typ odšťavňovače

.

Zvažte, zda chcete odstředivý (rychlý a efektivní pro tvrdé ovoce a zeleninu) nebo šnekový odšťavňovač (pomalejší, ale šetrnější k ingrediencím, což zajišťuje vyšší výživovou hodnotu).

.

Výkon a kapacita

.

Vyberte si model s dostatečným výkonem a kapacitou, aby vyhovoval vašim potřebám a očekávanému objemu šťávy.

.

Snadné čištění

.

Ujistěte se, že vybraný odšťavňovač je snadno rozebíratelný a čistitelný. Některé modely mají části, které lze mýt v myčce.

.

Příslušenství a funkce

.

Moderní odšťavňovače mohou mít různé doplňky, jako jsou nástavce na přípravu sorbetů, smoothie nebo ořechových mlék. Zvažte, jaké funkce budete využívat.

.

Odšťavňovač je skvělým doplňkem každé kuchyně, zejména v letních měsících. Přináší zdravé a osvěžující nápoje, které vás hydratují a dodají potřebné živiny. Ať už preferujete ovocné šťávy, zeleninové nápoje, nebo různé kombinace, odšťavňovač vám umožní snadno a rychle připravit to, co máte rádi. Letos v létě si pořiďte odšťavňovač a užijte si čerstvé, chutné a zdravé nápoje každý den.

Akce: Užij si léto s chutí

.

Léto je časem plným svěžesti, barev a chutí. Abychom vám pomohli naplno si užít toto krásné období, připravili jsme pro vás speciální akci "Užij si léto s chutí". Při nákupu vybraného odšťavňovače a sušičky na ovoce Concept nyní získáte jako dárek poukázku na nákup potravin v obchodním řetězci LIdl v hodnotě až  500 Kč.