Jak vybrat tyčový vysavač, který bude vyhovovat vaší domácnosti?

12.04.2022

Tyčové vysavače patří mezi nejoblíbenější pomocníky pro rychlý úklid. Představíme vám jednotlivé typy tyčových vysavačů a poradíme, jak vybrat ten správný model přesně pro vás.

.

Tyčový vysavač 2v1, se kterým uklidíte doma i v autě

.

Tyčové vysavače Concept disponují odnímatelnou ruční jednotkou, kterou oceníte především při drobném úklidu. Pohodlně s ní uklidíte všechna místa, kam byste se s velkým vysavačem nedostaly – zásuvky, úzké prostory nebo pavučiny u stropu. Dobře vám pomůže i s úklidem v autě.

.

Tyčové vysavače Concept 2.v1

.

Tyčový vysavač 3v1 zvládne suchý i mokrý úklid najednou

.

Kromě odnímatelné ruční jednotky funguje tyčový vysavač 3v1 také jako mop. Velkou výhodou vysavače s mopem je úspora času. Jedním tahem vysaje a vytře všechny tvrdé podlahy, takže úklid zvládnete mnohem rychleji. Tyčový vysavač s mopem je vybaven zásobníkem na vodu s mopovací textilií, který jednoduše připevníte k podlahové hubici a můžete začít vytírat. Po ukončení práce stačí zásobník s vodou vyprázdnit. Mopovací textilii lze snadno sundat a vyprat v pračce.

.

Tyčové vysavače Concept 3.v1

Tyčový vysavač s UV lampou dokáže zničit viry a bakterie

.

Antibakteriální tyčový vysavač Concept VP4170 je vybaven speciální hubicí s UVC lampou. Ta během úklidu vysílá ultrafialové záření, které spolehlivě zahubí až 99,9 % virů, bakterií, plísní a dalších mikroorganismů. Poradí si s roztoči v matracích, čalouněném nábytku a kobercích, což ocení zejména alergici a astmatici. Více informací o UVC technologii se můžete dočíst v článku UVC záření jako nepřekonatelný dezinfekční prostředek.

.

Tyčový vysavač s ohebným kloubem pohodlně uklidí i pod nízkým nábytkem

.

Máte doma nábytek, pod kterým se vám špatně uklízí. Pokud ano, tyčový vysavač s ohebným kloubem pro vás bude jasnou volbou. Díky chytře vymyšlené konstrukci s ním bez námahy a ohýbání lehce vysajete pod sedačkou, postelí a v jiných úzkých prostorech.

.

.

Tyčový vysavač na zvířecí chlupy

.

Máte doma chlupatého mazlíčka? Pokud ano, vybírejte tyčový vysavač, který je vybavený speciálním kartáčem na zvířecí chlupy. Jedinečná konstrukce a uzpůsobená velikost malého turbokartáče odstraní každý chlup z čalouněného nábytku a ze všech míst, kam se s velkým kartáčem nedostanete. Dalším chytře vymyšleným příslušenstvím je PET kartáč na zvířecí srst, který slouží k šetrnému ošetření kůže a srsti vašeho domácího mazlíčka. S tímto kartáčem vyčešete a zároveň vysajete všechny přebytečné chlupy bez zbytečného nepořádku. Důmyslná konstrukce kartáče navíc působí stimulačně na funkci kůže.

.

Tyčové vysavače Concept na zvířecí chlupy

Li-Ion baterie s dlouhou výdrží

.

Tyčové aku vysavače jsou vybavené Li-Ion baterií. Velkou výhodou těchto vysavačů je, že vás při úklidu neobtěžuje žádný kabel, takže nejste nijak omezeni. Nejlepší tyčové vysavače Concept vydrží vysávat na jedno nabití až 60 minut. U amerických modelů tyčových vysavačů Concept je baterie vyjímatelná, takže ji můžete dobíjet i samostatně popř. jednoduše vyměnit za novou.

Jak pečovat o Li-Ion baterii, aby vydržela co nejdéle?

 • Vysavač nabíjejete vždy až v případě, kdy je akumulátor téměř vybitý.
 • Akumulátor neskladujte ani nenabíjejte v místě, kde je teplota nižší než 0 °C nebo naopak vyšší než 40 °C (mohlo by dojít k poškození akumulátoru).
 • Pokud vysavač nepoužíváte déle než 3 měsíce, nechte ho 12 hodin nabít. Poté vysavač uskladněne na suché a chladné místo.

Vysoká sací síla díky BLDC motoru

.

Vybrané modely tyčových vysavačů Concept jsou vybavené bezkartáčovým BLDC motorem, který má zásluhu na vysoké sací síle. Tento motor je zároveň výkonnější, tišší, spolehlivější a energeticky úspornější než běžné motory. Chcete-li se dozvědět více o BLDC motorech, přečtěte si článek BLDC motory a jeho výhody.

.

Kvalitní filtrace s HEPA filtrem 13

.

Tyčové vysavače Concept jsou vybavené HEPA filtrem 13, který se stará o čistotu vyfukovaného vzduchu. Tento filtr patří mezi nejúčinnější a dokáže zachytit až 99,9 % bakterií, takže je vysavač vhodnou volbou i pro alergiky. Filtry u vysavače je nutné pravidelně čistit a měnit, aby byla zachována jejich vysoká účinnost.

Příslušenství, které vám pomůže s úklidem celé domácnosti

.

Tyčové vysavače jsou vhodné na tvrdé podlahy i koberce. Důležitou součástí je také vhodné příslušenství, díky kterému si váš vysavač poradí opravdu s každou nečistotou.

.

 • Kartáč na koberec (Carpet) je vhodný na tvrdé podlahy i na koberce.
 • Kartáč na tvrdé podlahy (HardFloor) je díky měkkému povrchu ideální na úklid veškerých tvrdých povrchů (dřevo, lamino, vinyl, linoleum, dlažba, …), ke kterým je velice šetrný, takže nedochází k jejich poškrábání.
 • Velký turbokartáč je vybaven vlastním pohonem, který zvyšuje sací sílu, takže vysavač dosahuje vyššího výkonu a poradí si i s úklidem koberců.
 • Malý turbokartáč dokáže vysávat a kartáčovat současně a účinně zachytí veškeré zvířecí chlupy a vlasy.
 • Kartáč na zvířecí chlupy (PET) slouží na šetrné ošetření kůže a srsti vašeho zvířecího mazlíčka. Jedním tahem vyčeše a zároveň vysaje všechny přebytečné chlupy a zároveň působí stimulačně na funkci kůže.
 • Antibakteriální UVC hubice vysílá ultrafialové záření, které spolehlivě ničí až 99,9 % virů, bakterií, plísní, mikroorganismů a roztočů, u kterých poškozuje schopnost množení.
 • Hubice s kartáčkem pomůže šetrně odstranit prach z nábytku, žaluzií, knih, klávesnice apod., aniž by došlo k jejich poškrábání.
 • Hubice na čalounění na úklid pohovky, křesla, matrace apod.
 • Štěrbinová hubice vysaje nečistoty i ve špatně dostupných a úzkých místech. Štěrbinová hubice může být krátká, dlouhá nebo univerzální 2v1 kombinující štěrbinovou hubici a prachový kartáček.
 • Dlouhá ohebná hubice je ideální pro úklid úzkých a těžko přístupných míst v domácnosti i v autě.
 • Prodlužovací trubice vám pomůže vysát prach za nábytkem nebo pavučiny u stropu.

.

Závěrečné shrnutí

Při výběru tyčového vysavače je důležité zvážit několik faktorů. Mezi základní patří typ vysávaného povrchu, výdrž baterie a vhodné příslušenství.

-

Všechny tyčové vysavače Concept jsou vybavené podlahovou hubicí s vlastním pohonem, takže s nimi efektivně vysajete nejen všechny tvrdé podlahy, ale i hluboko zašlapané nečistoty v kobercích

-

Pokud plánujete s tyčovým vysavačem uklízet větší plochy, vybírejte modely osazené vysokokapacitní Li-Ion baterií, která vám poskytne delší dobu úklidu na jedno nabití.

-

Očekáváte-li, že váš nový tyčový vysavač bude opravdu všestranný pomocník, vyberte model opatřený mopem. Ušetří vám spousty času, protože zvládne vysávat a vytírat najednou.

-

Majitelé domácích zvířat by měli volit vysavače vybavené turbokartáčem popř. speciálním PET kartáčem na odstranění chlupů.

-

Pokud máte doma nábytek, pod kterým se vám špatně uklízí, dobrou volbou bude tyčový vysavač s ohebným kloubem.

-

Plánujete svého nového pomocníka používat jako vedlejší vysavač pro občasný rychlý úklid? V takovém případě můžete volit z levnějších modelů bez speciálního příslušenství.