Jak vybrat robotický vysavač?

15.04.2022

Robotický vysavač představuje skvělého pomocníka, který vám dokáže ušetřit spousty času. Každá domácnost je však jiná a také nároky jejich majitelů jsou rozdílné. Jak tedy vybrat ten správný model, který bude svými parametry vyhovovat právě vám? Prvně bychom se měli zaměřit na velikost a dispozici domácnosti, ve které bude robot uklízet. S tím souvisí také otázka ohledně navigační technologie – laser nebo gyroskop?

.

Robotický vysavač s laserovou navigací umožní podrobné plánování úklidu

.

Máte-li byt nebo dům řešený bezbariérově a hledáte vysavač, který by zvládl vysát celou domácnost najednou, doporučujeme zvolit model s laserovou navigací. Pokud ho jednou necháte projet celým bytem, naskenuje si přesnou mapu půdorysu. Tato mapa zůstane natrvalo uložená ve vaší mobilní aplikaci. Na vás bude jen naplánovat úklid a o víc už se starat nemusíte. Pro každou místnost nebo vyznačenou zónu můžete nastavit přesný časový plán úklidu, režim úklidu a úroveň sacího výkonu. Stejným způsobem vyznačíte i zakázané oblasti, kde nechcete, aby robot uklízel. Bez vaší další asistence se robot v nastavený čas automaticky spustí a zahájí úklid. Pokud se během práce vybije, vyhledá nabíjecí stanici, kde vyčká do plného dobití, a poté pokračuje tam, kde přestal. S maximální přesností se orientuje v prostoru a díky speciálnímu čidlu i podél zdí. Udržuje si mírný odstup od veškerých překážek, takže nedochází k nárazům, které by mohly vést k poškození nábytku. Perfektně si poradí se všemi podlahovými krytinami i s členitými prostory. Díky velkým kolům a silnému motoru překoná překážky do výše až 1,8 cm.

.

Robotické vysavače Concept s laserovou navigací
.

.Výhody:

 • ROOMPLAN pro přesné plánování úklidu celé domácnosti nebo vyznačené oblasti vč. zakázaných zón
 • Automatické rozdělení místností (VR3520)
 • Vytírání
 • Vysoká sací síla
 • Velkokapacitní baterie
 • Mluví česky + mobilní aplikace v češtině
 • Překonání překážek až 1,8 cm

.

Nevýhody:

 • Vyšší pořizovací cena

Robotický vysavač s gyroskopickou navigací je nízký, takže si lépe poradí s úklidem pod nábytkem

.

Robotický vysavač s gyroskopickou navigací je vhodný zejména do domácností, které nejsou řešeny bezbariérově. Systematiky a bez vynechání míst se pohybuje v prostoru a překoná překážky do výše až 1,5 cm. Pokud však máte mezi jednotlivými pokoji prahy vyšší, uklidí místnost, ve které se zrovna nachází a do dalšího pokoje ho budete muset přemístit. V takové domácnosti by pro vás byl robot s laserovou navigací zbytečně vysokou investicí, protože byste využili jen část jeho funkcí, které vám plnohodnotně poskytne i robot gyroskopický. Kromě nižší pořizovací ceny mají robotické vysavače s gyroskopickou navigací také nižší profil než roboty laserové, takže si lépe poradí s úklidem pod nábytkem a v jiných hůře přístupných místech. A pokud nechcete, aby robot zajížděl do některých míst, využijte magnetickou pásku, která slouží jako virtuální zeď.

.

Robotické vysavače Concept gyroskopickou navigací

.

Výhody:

 • Nižší pořizovací cena oproti robotickým vysavačům s laserovou navigací
 • Nízký profil
 • Vytírání
 • Vysoká sací síla
 • Velkokapacitní baterie
 • Překonání překážek až 1,5 cm
 • Magnetická páska

.

Nevýhody:

 • Nemá funkci ROOMPLAN, která umožňuje plánování úklidu, vyznačování oblastí a zakázaných zón

.

Robotický vysavač s mopem

.

Robotický vysavač s mopem vám mimo vysávání pomůže také s vytíráním. Je vybaven zásobníkem na vodu s mopovací textilií, která na sebe váže nečistoty. V rekordním čase docílíte dvou úklidů najednou, takže ušetříte spousty času i energie.

.

Robotické vysavače Concept s mopem

.

Nejefektivnější způsob vytírání Y-WASH

.

Vybrané modely robotických vysavačů Concept nabízejí inovativní technologii Y-WASH. Jedná se o vysoce efektivní způsob vytírání, během kterého se robot pohybuje v „Y“ trajektorii. Díky tomu projede každý kousek opakovaně a účinně odstraní i zaschlé skvrny, špínu a ostatní nečistoty.

.

Robotický vysavač s UV lampou

.

Nejlepší robotický vysavač vám kromě vysávání a vytírání dokáže nabídnout také dezinfekci pomocí UV lampy. UVC sterilizační technologie vysílá ultrafialové záření typu C, které ničí až 99,9 % bakterií, plísní a dalších mikroorganismů vyskytujících se běžně v domácnosti. S tímto robotickým vysavačem dosáhnete perfektně čisté domácnosti bez použití jakýchkoliv chemických prostředků.

Robotické vysavače Concept s UV lampou

.

Robotický vysavač s funkcí automatického vysypávání zásobníku

.

Robotický vysavač za vás uklidí, aniž by vyžadoval vaši asistenci. Občas ale nastane moment, kdy zahlásí plný zásobník a vaši pomoc přeci jen potřebuje. Ale nemusí to tak být. Robotické vysavače s automatickým vysypáním sběrného koše si s tím poradí. V konstrukci nabíjecí stanice mají umístěný sáček, do kterého robot díky podtlakovému sání odvede nečistoty z prachového zásobníku. Kapacita jednoho sáčku vydrží až na 2 měsíce běžného úklidu. Prachová základna slouží současně jako nabíjecí stanice.

.

Robotický vysavač, který si poradí i s vícepatrovou domácností

.

Bydlíte v patrovém domě? Pokud ano, doporučujeme vybírat robotický vysavač, který umožňuje v mobilní aplikaci uložit více map najednou. Zjednoduší vám práci s budoucím plánováním úklidu.

Robotické vysavače Concept s možností uložení až 5 map

.

Robotický vysavač s dlouhou výdrží

.

Robotické vysavače Concept jsou osazené vysokokapacitní Li-Ion baterií, díky které vydrží v provozu na jedno nabití až 250 min. Poradí si tedy i s úklidem velkých ploch. Navíc jsou vybavené funkcí automatického pokračování v úklidu. Pokud se přeci jen během uklízení robot vybije, vyhledá nabíjecí základnu a po plném dobití pokračuje v úklidu tam, kde přestal.

.

Vysoká sací síla díky BLDC motoru

.

Robotické vysavače Concept jsou vybavené bezkartáčovým BLDC motorem, který má zásluhu na vysoké sací síle. Tento motor je zároveň výkonnější, tišší, spolehlivější a energeticky úspornější než běžné motory. Chcete-li se dozvědět více o BLDC motorech, přečtěte si článek BLDC motory a jeho výhody.

.

Máte doma alergika nebo malé děti?

.

Máte-li v domácnosti alergiky nebo malé děti, které většinu dne tráví hraním na zemi, perfektně čisté podlahy jsou pro vás zajisté prioritou. Kromě vysávání dokáží všechny modely robotických vysavačů také vytírat, a pokud do zásobníku na vodu přidáte vhodný desinfekční prostředek, vaše podlahy budou nejen dokonale čisté, ale i desinfikované. Důležitý je také filtrační systém, kterým je vysavač vybaven. Robotické vysavače Concept disponují třístupňovou filtrací s HEPA filtrem 13, který dokáže ze vzduchu odstranit až 99,9 % částic, včetně bakterií a virů. Váš domov tak bude perfektně čistý a bez zbytečných škodlivin.

.

Specialista na zvířecí chlupy

.

Domácího mazlíčka vlastní více jak polovina českých rodin. Patříte-li mezi ně, zajisté znáte neustálé problémy spojené s pelicháním. Chcete-li mít doma čisto aniž byste museli neustále pobíhat s vysavačem v ruce, robotický vysavač se stane opravdu neocenitelným pomocníkem. Vybírejte modely, které jsou vybavené speciálním kartáčem na zvířecí chlupy. Jedná se o spirálovitý kartáč osazený gumovými lamelami, který je určený právě pro úklid po vašich chlupáčích. Perfektně zachytí nejjemnější prach, zvířecí srst nebo popadané vlasy, aniž by docházelo k jejich namotávání.

.

Robotické vysavače Concept s kartáčem na zvířecí chlupy

.

Robotický vysavač na koberce

.

Máte ve své domácnosti koberce? Pokud ano, neměl by váš robotický vysavač postrádat kartáč na koberce. Jedná se o spirálovitý kartáč, který je tvořen kombinací štětin a gumových lamel. Po jeho nasazení lze využít funkci Carpet turbo, díky které robot na koberci automaticky zvýšit sací výkon na maximum. Výsledkem je opravdu efektivní úklid a odstranění i hluboko usazených nečistot. Po návratu na tvrdé podlahy se výkon vysavače vrátí na původní hodnotu.

.

Robotické vysavače Concept s funkcí Carpet turbo

.

Senzory proti nárazu a pádu ze schodů

.

Některé robotické vysavače mají problém s úklidem tmavých podlah a s rozpoznáním černých a skleněných překážek. Pokud tedy taková místa v domácnosti máte, neměl by vašemu robotickému pomocníkovi chybět speciální senzor. Zajišťuje nejen perfektní orientaci podél zdí a nábytku, ale slouží zároveň k detekci skla a černých povrchů (podlah, koberců, nábytku), takže si robot poradí s úklidem i podél těchto ploch. Současně zabraňuje pádu ze schodů nebo jiných vyvýšených míst.

.

Robotické vysavače Concept se senzorem proti nárazu a pádu ze schodů

.