Jak vybrat lednici, která perfektně zapadne do vaší kuchyně?

25.04.2022

Přemýšlíte nad novou lednicí, která by vám perfektně seděla do kuchyně a uspokojila všechny vaše potřeby? Tak jste na správném místě. Poradíme vám, jak si vybrat tu pravou, se kterou budete nad míru spokojeni.

Volně stojící nebo vestavná?

x

Než budete přemýšlet nad barvou a velikostí, rozhodněte se, jestli chcete, aby vaše lednice splynula s vaším designem kuchyně, nebo aby volně stála. To především záleží na tom, jak máte uzpůsobenou kuchyň.

x

Na velikosti záleží

x

Velikost lednice vybírejte podle toho, kolik lidí v dané domácnosti žije. Jste-li sám sáhněte po menších ledničkách, které vám nabídnou i menší mrazící prostor. Velkým domácnostem naopak můžeme doporučit americké lednice o objemu několika stovek litrů.

x

 • Minibary jsou vhodné do kanceláří nebo malých bytečků na příležitostní skladování potravin.

x

 • Podstavné lednice se perfektně hodí do domácností o jednom člověku. Lednice nabízí i menší chladící prostor nebo šuplík na zeleninu či ovoce.

x

 • Lednice s mrazákem nahoře je kompromis mezi podstavnou a kombinovanou. Mají okolo 200 l objemu a větší mrazící prostor na rozdíl od podstavných.

x

 • Kombinované lednice mají kolem 300 l objemu, z toho je zhruba 100 l mrazák. Lednička se hodí do menších domácností.

x

 • Americké lednice se vyznačují členitostí a objemem ve stovkách litrů. Jsou ideální do velkých domácností.

x

Výběr velikostí lednic Concept 

x

x

Rozložení

x

Dalším bodem, nad kterým je dobré se zamyslet, je rozložení ledničky. Díky americkým lednicím dnes nemáme jenom klasické s mrazákem dole nebo nahoře, ale výběr se nám velice rozšiřuje.

x

Čtyřdveřové lednice mají dvoje dveře do lednice a dvoje do mrazáku. Jejich plusem je to, že se vám bude v lednici udržovat daleko lépe pořádek, díky větší členitosti. Tyto lednice patří k objemově největším.

x

Třídveřové americké lednice nabízí větší možnost variability. Jedna polovina ledničky s jednolitými dveřmi je místo na zamrazování a druhá polovina je tvořena navrchu samotnou ledničkou a vespodu je variabilní zóna, ve které si uživatel může nastavit teplotu od -4 °C do 8 °C.

x

French door lednice je tvořena kombinací dveří a šuplíků, ve kterých je mrazící část. I v tomto typu lednice naleznete variabilní zónu.

x

Side by side je typ lednice se dvěma dveřmi svisle vedle sebe. V menší části se nachází mrazák a v té větší lednička.

x

Některé lednice nabízejí i možnost otevřít dveře do 90°, díky čemuž můžete spotřebič postavit ke zdi nebo ke kuchyňské lince a bez problému otevřete dveře i vysunete šuplíky.

y

x

Invertorový kompresor

x

Velká část lednic disponuje invertorovým kompresorem, který má hned několik výhod – nízká hlučnost, vyšší efektivita chlazení a delší životnost. Dokáže se přizpůsobovat okamžitým potřebám pro chlazení a efektivně hospodařit s energií, takže vám pomůže snížit vaše účty za elektřinu.

x

Bez zápachu, námrazy, se stálou teplotou a čerstvostí

x

TOTAL No Frost vás vysvobodí od námrazy uvnitř celého spotřebiče díky rovnoměrnému šíření suchého vzduchu. Vede také ke značným úsporám energie a šetří vaše peníze.

x

Plasma sterilizátor vytváří v lednici přirozené prostředí, které neutralizuje bakterie, zápachy a vlhkost. Díky tomu nedochází k míchání vůní a chutí a vaše lednice nezapáchá.

x

Metal cooling posiluje chladící schopnost lednice tím, že dokáže pojmout mnohem více chladu. Zabraňuje úniku chladného vzduchu a urychluje obnovení optimální teploty při častém otevírání dveří. Výsledkem je stabilní teplota v lednici.

x

Teplotní snímače má pouze pár americký lednic a jsou to dvě čidla, která udržují správnou teplotu v jednotlivých zónách. Dochází tak k minimálním výkyvům teploty.

x

Fresh zóna dopřeje vaší zelenině a ovoci dvojnásobně delší skladovací dobu a trojnásobné prodloužení čerstvosti, a to díky nižší teplotě a optimální vlhkosti, o kterou se postará vlhkostní ochranný film a speciální těsnění.

x

Funkci Dovolená zvolte při odjezdu mimo domov. Funkce sníží odběr energie, ale zaručí čerstvost potravin do doby, než se vrátíte.

x

Funkce, které potěší

x

Ne všechny lednice jsou těmito funkcemi vybaveny. Většinou nejsou potřebné pro základní fungování lednice, určitě vám ale ulehčí práci v kuchyni i v domácnosti a stanou se pro vás nezbytnými.

x

 • Dotykový displej
 • LED osvětlení
 • Dávkovač vody
 • Automatický výrobník ledu
 • Alarm nedovřených dveří
 • Povrch, na kterém můžete zanechat vzkaz

x

Design

x

Dbáme na designové sjednocení kuchyně, a proto máme širokou nabídku designových linií, ve kterých si můžete vybrat i další spotřebiče, které perfektně sladíte s lednicí. Nechte se unášet barevností Retro linie, sexy černou z linie Black, sněhovou White a klasickým nerezovým designem z řady Titania a Sinfonia

x