Jak vybavit chatu? Užitečné spotřebiče pro váš bezstarostný pobyt v přírodě

17.05.2024

Chatařská sezóna začíná. Užijte si ji letos pohodlněji a naplno s praktickými pomocníky. Přinášíme tipy na domácí spotřebiče, které jsou díky svým rozměrům, designu a multifunkčnosti ideální pro každého chataře a chalupáře.

V životě každého z nás nastávají chvíle, kdy toužíme po úniku od všedních starostí. A právě takové útočiště nabízí chata. Aby však tento úkryt skutečně splnil naše očekávání, je důležité ho řádně vybavit. Přeměna chaty na oázu pohodlí nevyžaduje pouze styl a útulnost, ale také promyšlený výběr domácích spotřebičů, které ulehčí každodenní činnosti a umožní nám plně se věnovat odpočinku a radostem života v přírodě.

.

Základní kuchyňské spotřebiče pro každou chatu: praktické, funkční a kompaktní

.

Jedním z klíčů k bezstarostnému životu na chatě je připravit si rychlé a chutné pokrmy s minimálním úsilím. Zde přichází na řadu kuchyňské spotřebiče, které jsou ideální pro každého, kdo chce strávit méně času v kuchyni a více na čerstvém vzduchu.

.

Minitrouby a kombinované trouby

.

Minitrouba je kompaktní kuchyňský spotřebič, který nabízí funkce podobné tradiční troubě, ale v menším a přenosnějším formátu. Představuje ideální volbu do malé kuchyně, tedy i na chatu. Nabízí různé funkce pečení včetně horkovzduchu a grilu a možnost regulace teploty i doby přípravy. Model Concept ET6035bc je navíc vybavený grilovací jehlou pro pohodlné rožnění masa.

Další skvělou variantu na chatu představuje vestavná kombinovaná trouba. Jedná se o spotřebič, který kombinuje více funkcí do jednoho zařízení. Obvykle zahrnuje tradiční pečení, mikrovlnnou funkci a grilování. Tento typ trouby je ideální pro ty, kdo hledají všestranný a prostorově úsporný spotřebič do malé kuchyně.

.


.

.


.

Varné desky a digestoře

.

Při výběru varné desky na chatu je důležité zvážit několik faktorů, jako je dostupnost zdrojů energie, velikost prostoru a vaše specifické potřeby vaření. Vybírat můžete z plynových či elektrických modelů v úsporném indukčním nebo sklokeramickém provedení. Nemáte-li dostatek místa na běžnou velikost, můžete využít dvouplotýnkovou variantu. A pokud se vám na chatu nehodí vestavný model, variantou jsou přenosné elektrické vařiče.

.


.

.


.

Také při výběru vhodné digestoře je důležité zvážit některé faktory, a to především velikost prostoru a způsob odvodu páry. Budeme-li předpokládat, že velikost kuchyně na vaší chatě je spíše úspornější, nejvhodnější variantou budou bezesporu digestoře podvěsné, výsuvné nebo vestavné. Velkou předností všech modelů Concept je jejich recirkulační využití, takže je můžete umístit kamkoliv i do míst, kde je problém instalovat venkovní odvod vzduchu.

.


.

.


.

Lednice

.

Udržování potravin a nápojů v chladu je klíčové pro zajištění komfortního pobytu na chatě. Podle vašich prostorových možností a potřeb vybírejte takový model, který vám umožní skladovat dostatečné množství potravin a nápojů, aniž byste museli často dojíždět do města pro zásoby. Volit můžete z různých velikostí, typů i designů.


.

.


.

Kuchyňské spotřebiče, které zaberou minimum místa, ale ušetří plno času i energie

.

Multifunkční hrnce

.

Tlakový, parní, pomalý, zavařovací, sous-vide hrnec, rýžovar, polévkovar, jogurtovač – to není výčet 8 spotřebičů, ale pouze jednoho. Multifunkční hrnec, který se díky své univerzálnosti stal skvělým pomocníkem nejen pro chataře. Snadno, rychle a takřka bez obsluhy s ním připravíte téměř cokoliv, na co si vzpomenete – od polévky až po sladký dezert. Zatímco vám hrnec připravuje oběd, můžete se v klidu věnovat např. práci na zahrádce nebo nasávat energii z přírody.

Sušičky ovoce

.

Pořízení sušičky ovoce na chatu přináší řadu praktických výhod. Sušička umožňuje snadno uchovávat sezónní ovoce na dlouhé měsíce, což je ideální pro chaty, kde přístup k čerstvým potravinám může být omezený. Sušené ovoce je nejen zdravým a chutným snackem, ale také skvělou ingrediencí do pečení nebo vaření, čímž rozšiřuje možnosti kuchyňského využití. Navíc sušení ovoce šetří místo v kuchyni a eliminuje potřebu konzervačních látek. Tento přístroj vám také umožní experimentovat s různými druhy ovoce a zeleniny, včetně bylinek a hub, což obohatí váš jídelníček o rozmanité chutě a vůně. Celkově sušička ovoce přispívá k efektivnímu využití zdrojů a zdravějšímu stravování, což je na chatě, kde je kladen důraz na jednoduchost a soběstačnost, velmi ceněné.

.


.

.


.

Topinkovače a toustovače

.

Pořízení topinkovače a toustovače na chatu je skvělý způsob, jak efektivně zužitkovat staré pečivo a minimalizovat plýtvání potravinami. Starší chléb a pečivo, které by jinak mohlo skončit v koši, můžete snadno proměnit v chutné a křupavé toasty nebo teplé sendviče. Topinkovač během chvíle oživí i několik dní staré plátky chleba, zatímco toustovač umožní připravit plněné toasty, vafle, lívance či grilované pochoutky, takže ho využijete od snídaně po večeři. Tímto způsobem nejen šetříte peníze a potraviny, ale připravíte si chutné pokrmy, aniž byste museli každý den jezdit pro čerstvé pečivo.


.

.


.

Elektrický gril

.

Trávíte na chatě i zimní měsíce a nechcete se ošidit o oblíbené grilované pochoutky? Potom by vám neměl chybět elektrický gril. S elektrickým grilem můžete totiž grilovat kdykoliv, kdekoliv a za jakéhokoliv počasí.

.

Unikátní styl s designovou linií Retro

.

Volba designové linie retro při výběru spotřebičů na chatu může výrazně obohatit její estetiku a funkčnost. Retro spotřebiče přinášejí nostalgický šarm a unikátní styl, který se perfektně hodí k atmosféře venkovského útočiště. Tento design často kombinuje klasický vzhled s moderními technologiemi, což znamená, že můžete mít všechny výhody současných funkcí, aniž byste museli obětovat estetiku.

.

Retro spotřebiče jsou navrženy tak, aby byly nejen vizuálně přitažlivé, ale také praktické a snadno použitelné. Často se vyznačují robustní konstrukcí a kvalitními materiály, což zajišťuje jejich dlouhou životnost a spolehlivost. Retro spotřebiče dodají chatě jedinečný a osobitý vzhled, který vytváří pocit pohodlí a domova.

.


.

.


.

Čistota a pohoda v každém koutku

.

Udržení chaty v čistotě a pohodě je zásadní pro plnohodnotný odpočinek a relaxaci. I zde můžete využít vhodné pomocníky, se kterými bude úklid snadnější a efektivnější. Velmi oblíbené jsou tyčové vysavače, které jsou lehké, skladné a účinné. Snadno a rychle s nimi uklidíte prach a nečistoty, které se do chaty zanesou z venkovního prostředí. Vybrané modely jsou vybavené také mopem, takže s nimi můžete nejen vysávat, ale i vytírat. Většinu modelů lehce přeměníte na ruční vysavač, který je vhodný na jakýkoliv drobný úklid. Tyčové vysavače Concept jsou poháněny pomocí baterie, takže s nimi uklidíte i v místech bez dosahu elektrické zásuvky, což může být v případě chaty jedna z velkých předností.

.


.

.


.

Tipy na spotřebiče pro útulné večery plné tepla a pohody

.

Pořízení přímotopu na chatu je praktické řešení pro zajištění tepelného komfortu během chladných dní a nocí, kdy není centrální topení k dispozici nebo je jeho zapínání ekonomicky nevýhodné. Přímotopy jsou snadno přenosné, rychle se zahřívají a poskytují okamžité teplo, což je ideální pro nepravidelně obývané prostory, jako jsou chaty.


.

.


.

Zařízení chaty vhodnými spotřebiči, které vám ušetří čas a energii, je klíčem k bezstarostnému a pohodlnému životu v přírodě. S těmito tipy a triky můžete proměnit své útočiště ve skutečnou oázu pohodlí, kde každý den přináší nové příležitosti pro odpočinek a radost.