Jak vařit bez plynu? Zkuste elektrické pomocníky

07.09.2022

Od plynu se pomalu ale jistě odstupuje, ale elektrických pomocníků je na trhu mnoho a bez problému vykryjí vše, co ještě funguje na plyn. Častokrát vám tyto spotřebiče ještě ulehčí práci. Chcete o nich vědět více? Přečtěte si náš článek.

Elektrické plotýnky

c

Máte-li malý byteček na přechodnou dobu a nechcete si ho plně vybavovat všemi spotřebiči nebo jste jednoduše student na vysoké škole, který si potřebuje rychle něco uvařit, doporučujeme se poohlédnout po přenosných a skladných elektrických plotýnkách. Jsou ideální na občasné vaření pro jednoho nebo dva lidi. Díky přenosnosti si plotýnku můžete vzít třeba i na chatu.

c

Elektrické varné desky

c

Vybavujete-li si kuchyň novými vestavnými spotřebiči, zvolte spíše desku indukční nebo sklokeramickou než plynovou. Jestli se rozhodujete, aby desky byly co nejvíce energeticky úsporné, volte spíše indukční desku, která má okamžitou reakci na regulaci teploty. Sklokeramické trvá o něco déle, než dosáhne bodu varu a varné zóny nevychladnou po dovaření ihned jako u indukčních.

c

Sklokeramické mají naopak výhodu toho, že mají nižší pořizovací cenu a nepotřebují speciální nádobí na indukci, takže záleží na vás, které desky se vám budou víc líbit, a které vám přijdou finančně a energeticky méně náročnější.

c

Multifunkční hrnce

x

Multifunkční hrnce nabízejí opravdu široké využití. Zastanou práci tlakového hrnce, horkovzdušné fritézy, rýžovaru, pomalého hrnce i jogurtovače. Nejenom, že ušetříte peníze za nákup všech možných jiných spotřebičů, protože vám s multifunkčním hrncem stačí jenom jeden, ale také ušetříte za provoz. V hrnci se totiž všechno dělá rychleji, např. kuřecí stehna s použitím horkovzdušné poklice upečete za méně jak polovinu času, a to ještě s 70 % úsporou než v běžné troubě.

x

Multifunkční hrnce nabízí několik přednastavených programů a vaření pod tlakem, které je velmi rychlé. Představte si, že vám například uvaří hovězí guláš nebo vývar do 35 minut. No není to nádhera? Vy ani nemusíte během vaření pokrm promíchávat, stačí tam vložit dané potraviny, zamíchat, zavřít poklici a hodit si nohy nahoru.

INSPIRO

x

INSPIRO je další multifunkční pomocník, který toho zvládne ještě daleko více, než si vůbec dokážete představit. Ne nadarmo se mu říká multifunkční kuchyňský robot. INSPIRO využijete jako již zmíněný kuchyňský robot, parní hrnec, rýžovar, food processor, sekáček, mixér nebo váhu. Do přístroje je také vbudovaná databáze receptů, ze které si vyberete přesně to, co chcete vařit. INSPIRO vás následně provede krok po kroku celým postupem vaření.

x

Vaření v páře, které je s INSPIREM velice pohodlné, je nejzdravější způsob úpravy jídla. Pára neničí vitamíny a důležité živiny a také zachovává přirozenou chuť potravin. Dále s INSPIREM objevujte pomalé vaření vývarů, omáček a masa; funkce kuchyňského robota, ať už se jedná o hnětení, šlehání nebo míchání; a program sekání, který si poradí s drcením, krájením, strouháním i mixováním.