Jak správně pečovat o chodidla?

29.01.2024

Chodidla jsou jednou z nejdůležitějších částí našeho těla, které často dostávají méně pozornosti, než si zaslouží. Až do chvíle, kdy začnou bolet nebo pociťujeme nepříjemné tlaky. Pravidelná péče o paty může výrazně přispět k celkovému pohodlí a zdraví. Mezi užitečné nástroje pro tuto péči patří pilníky na paty.

Tvrdé paty mohou být nepříjemné a bolestivé a jsou často způsobeny nadměrným tlakem, třením nebo nedostatečnou péčí o nohy. Existuje několik kroků, které můžete podniknout k zmírnění tvrdých pat a zlepšení celkového stavu vaší kůže.

.

Jak pečovat o tvrdé paty?

 • Namáčení nohou - každý týden si dopřejte teplou lázeň pro nohy s mýdlem nebo solí. Lázeň pomůže změkčit tvrdou kůži na patách.
 • Používání pilníku na paty - pravidelně používejte pilník na paty k odstranění odumřelých buněk. To lze provádět na suchou kůži, během lázně na nohy nebo po ní.
 • Krém na paty - po odstranění odumřelých buněk naneste hydratační nebo speciální krém na paty.
 • Pohodlné boty - zajistěte, aby vaše obuv byla pohodlná a odpovídala vaší velikosti. Příliš úzká nebo těsná obuv může přispívat k tvrdým patám. Pokud býváte dlouho na nohou, občas noste boty s měkkou podrážkou nebo gelovými vložkami, aby se snížil tlak na patách.
 • Speciální obklady na paty - některé obchody nabízejí speciální obklady nebo náplasti navržené k ošetření tvrdých pat. Tyto produkty mohou obsahovat látky, které pomáhají změkčit a regenerovat pokožku.
 • Odborná pedikúra - v některých případech může být vhodné navštívit odborníka na péči o nohy nebo pedikúru pro profesionální ošetření.

Proč používat pilník na paty?.

.

Pilníky na paty jsou navrženy tak, aby jemně a účinně odstraňovaly odumřelou kůži na patách, což může být způsobeno třením, tlakem nebo nevhodnou obuví. Pravidelná péče o paty s využitím pilníku může předejít vzniku nepříjemných tlaků a mozolů, které jsou příčinou bolesti a nepohodlí. Bezpečně ošetřené a hladké paty znamenají větší pohodlí při chůzi.

Jaké výhody přináší elektrické pilníky na paty?

.

Elektrické pilníky na paty jsou moderní zařízení, která nabízejí několik výhod v porovnání s tradičními ručními pilníky nebo jinými metodami péče o paty. Lehce se ovládají a jsou velmi účinné při odstraňování odumřelé kůže na patách. Díky pohybu rotačních hlavic rychle a bezpečně odstraní suchou a ztvrdlou kůži, předchází jejímu popraskání, vzniku mozolů a otlačenin.

.


.

.


.

Elektrické pilníky na paty Concept jsou bezdrátové, takže nevyžadují připojení k elektrické síti. Můžete je tedy používat kdekoliv, ať už jste doma nebo na cestách. Disponují nabíjecí Li-Ion baterií a vyměnitelnými nástavci, které umožňují uživatelům různé typy ošetření dle potřeby. Pilníky na paty Concept jsou voděodolné, takže je můžete pohodlně používat i ve sprše. Modely PN3020 a PN3000 jsou vybavené systémem odsávání obroušené kůže, takže během ošetření vám nevznikne žádný nepořádek.

Používání elektrického pilníku na paty může být efektivní a pohodlný způsob, jak dosáhnout hladkých a zdravě vypadajících nohou.

Jak správně používat elektrické pilníky na paty?

 • Před prvním použitím a po každém použití očistěte a sterilizujte hlavici pilníku. To pomáhá zabránit přenosu bakterií nebo infekcí.
 • Pilníky na paty jsou obvykle nejúčinnější na suchou kůži. Před použitím pilníku na paty si nohy osušte.
 • Zvolte optimální intenzitu a vhodný nástavec - jemný nástavec je vhodný k ošetření citlivých částí, střední je ideální pro každodenní používání a hrubý pro suchou a ztvrdlou kůži.
 • Držte pilník v ruce a pohybujte s ním po patách jemnými a rovnoměrnými tahy. Nepoužívejte přílišný tlak.
 • Nepoužívejte pilník příliš často nebo příliš intenzivně, abyste zabránili přílišnému odstranění kůže, což by mohlo vést k podráždění nebo poranění.
 • Pokud máte vážné problémy s nohama, jako jsou výrazné mozoly nebo oteklé oblasti, konzultujte s odborníkem na péči o nohy, jako je pedikér nebo dermatolog.
 • Přečtěte si a dodržujte návod k použití dodaný s vaším elektrickým pilníkem na paty.

Dodržováním těchto rad a tipů můžete zajistit bezpečné a účinné používání elektrického pilníku na paty a dosáhnout optimálních výsledků při péči o nohy.