Jak používat IPL epilátor krok po kroku

04.05.2022

Bezbolestná, rychlá, s dlouhotrvajícím účinkem… To je epilace pomocí IPL epilátoru od Conceptu. I přes to, že je epilace bezpečná a intuitivní k používání, je potřeba předejít případnému nežádoucímu podráždění nebo nedokonalému výsledku, a to pomocí návodu k použití. Díky tomu bude epilace účinná a bezpečná. 

Je pro vás IPL epilátor vhodný?

x

Nejprve se ujistěte, že je pro vás IPL epilátor ta pravá cesta, jak si odstranit chloupky. Epilátor totiž není vhodný pro:

x

  • Těhotné a kojící ženy
  • Osoby s citlivou pokožku nebo s kožním onemocněním
  • S vysokým výskytem červených žilek a křečových žil

x

Máte-li jiné onemocnění poraďte se s dermatologem nebo se svým lékařem.

x

Jaké období je na epilaci nejlepší?

x

Určitě nečekejte na léto. S epilací je dobré začít s předstihem klidně v zimních měsících, protože pokožka nesmí být vystavena slunečnímu záření 4 týdny před zákrokem a 2 týdny poté. Pokud využíváte samoopalovací krém, vyčkejte, než jeho účinek zcela vymizí.

x

Co udělat před první epilací?

x

Nejprve oholte chloupky. Při epilaci nesmí být chloupky vyrostlé nad pokožkou, takže ošetření začněte co nejdřív. Pokožka musí být čistá a suchá.

x

Budete-li si odstraňovat chloupky impulzivním světlem poprvé, nejprve udělejte test pokožky. Ošetřete kousek kůže a počkejte 24 hodin, jestli se neobjeví nějaká nepříznivá reakce. Pokud jste již IPL využívali nebo máte pokožku po testu bez podráždění, můžete pokračovat v epilaci.

x

x

Jak používat IPL epilátory?

x

Nejprve vyberte nástavec, který chcete využívat. Zvolit si můžete nástavec na ošetření větších ploch nebo nástavec na obličej s červeným filtrem, který zabraňuje podráždění na citlivých místech. Následně zvolte intenzitu světla podle typu pokožky. Čím světlejší pokožku máte, tím vyšší intenzitu zvolte. Když vám záblesk bude nepříjemný až bolestný, snižte intenzitu. Konkrétní rozdělení pokožky a intenzit naleznete v uživatelské příručce na straně 11.

x

Přiložte epilátor k pokožce pod úhlem 90°, jinak z bezpečnostních důvodů IPL nevyšle záblesk, a rozhodněte se, jaký režim budete chtít využít:

x

  • PRECISION je vhodný na citlivé partie jako jsou bikiny, podpaží nebo obličej. Použijete ho tak, že jednou stisknete tlačítko pro vyslání světla. Následně epilátor posunete a znovu stisknete.

  • GLISS je naopak vhodný na velké plochy jako jsou nohy, ruce nebo záda. Režim spustíte tak, že budete po celou dobu držet tlačítko a pomalým klouzavým pohybem posouvat epilátor, který bude vysílat plynulé záblesky za sebou.

x

Jak se o IPL epilátor starat?

x

Po epilaci přístroj vypněte, vyndejte ze zásuvky a nechejte vychladnout. Poté vyčistěte, zejména povrch aplikační plochy, vlhkým hadříkem. Opatrně zase ukliďte do krabičky, aby se k němu nedostalo např. malé dítě.

x

Jak často IPL využívat?

x

Délka růstového cyklu je zhruba 18-24 měsíců, abyste dosáhli dlouhodobého výsledku, je zapotřebí v tomto období udělat mnoho ošetření. U každého uživatele nastoupí viditelné výsledky po různé době. Na začátku by ale měla být epilace četnější – první 4 ošetření v rozestupu 2 týdnů. Následující ošetření byste měli opakovat po každých 4 týdnech do té doby, než dosáhnete požadovaného výsledku.

.

.