Jak na funkce trouby? S Eco programem dokonce ušetříš

29.07.2022

Trouba umí být někdy pořádná záhada. Má několik desítek funkcí, ale stejně vždycky použijeme jeden a ten samý, protože se na něm všechno nějak upeče. Častokrát ani nevíme, co ty názvy funkcí znamenají, a k čemu jsou dobré.

c

Víte třeba, že na troubě máte ECO program, díky kterému můžete ušetřit za energie? Že ne? To se pro vás dnešním dnem změní, protože my vám představíme všechny programy a sdělíme vám, na co jsou dobré.

Rozmrazování

x

Funkce vhodná pro rozmrazování potravin. Do trouby je vháněn vzduch o pokojové teplotě, a díky cirkulaci vzduchu dochází k rychlému a šetrnému rozmrazování.

x

Spodní ohřev

x

Spodní ohřev je vhodný k přípravě pokrmů ve vodní lázni, k zavařování ovoce a zeleniny ve sklenicích nebo k ohřevu jídla. Tato funkce je vhodná také pro přípravu pizzy, protože s ní docílíte krásně propečeného spodního základu.

x

Spodní a horní ohřev

x

Jedná se o nejčasněji používanou funkci, která slouží k běžnému pečení a vaření na jedné úrovni.

x

Horní a spodní ohřev s ventilátorem

x

Kombinace ohřevu s ventilátorem dosahuje toho, že je pečení rovnoměrnější. Vnější strana pokrmu je lehce propečená, ale uvnitř stále vláčná. Program je nejvhodnější volit při pečení velkých kusů masa.

y

ECO funkce

x

ECO funkce je energeticky úsporná. Pokrm se peče při nižší teplotě po delší dobu. Jestli na pokrm nespěcháte, díky této funkci ušetříte nemálo korun za energii.

x

Grill ohřev 

x

V procesu je pouze topné těleso grilu. Používá se pro grilování malých kousků jídla nebo pro dodělání křupavé kůrky na povrchu. Lze použít na menší kousky uzeniny a masa. Topné těleso grilu působí sálavým teplem, proto grilované pochutiny musíme klást do středu roštu.

x

Grill ohřev a horní ohřev 

x

Teplo vyzařuje topné těleso grilu a pro zvýšení ohřevu pracuje i horní topné těleso. Používá se ke grilování plátků a dodělání křupavé kůrky. Lze použít na steaky, uzeninu, ryby, ale i slaninu nebo toasty.

x

Grill ohřev s ventilátorem a horní ohřev 

x

Funguje jak topné těleso grilu, tak ventilátor, díky kterému je teplo rozháněno po celé troubě. Používá se ke grilování a k pečení větších kusů masa nebo drůbeže na jedné výškové úrovni. Hodí se také pro gratinování pokrmů nebo k dosažení křupavé kůrky.

x

Kruhový ohřev s ventilátorem 

x

Pracuje kruhové topné těleso a ventilátor. Ventilátor je nainstalovaný v zadní části uvnitř trouby a zajistí tak stále stejnou cirkulaci horkého vzduchu kolem pokrmu. Používá se pro pečení a pražení, a to klidně i ve všech třech úrovních trouby. Slouží k úspornému pečení pečiva, pizzy a různých těst.

x

Pizza program

x

Program vhodný jak jinak než na pizzu. Pracuje spodní a kruhový ohřev. Pizzu nejlépe dělejte na 170-180 stupňů 20-30 minut.

x

Kynutí těsta

x

Jste zvyklí hledat po domě co nejlepší místo na kynutí těsta? Teď už nemusíte, protože vaše trouba má na to speciální program a vytvoří vám optimální podmínky na kynutí.

x

Pečicí sonda

x

Pečicí sonda je příslušenství, pomocí kterého změříte přesnou teplotu uvnitř pokrmu. Oceníte ji především při přípravě masa nebo pečiva, protože budete s jistotou vědět, kdy je váš pokrm hotový a připravený k servírování.

x

Rychlý předehřev

.

Zapomněli jste si troubu předem rozehřát? Nevadí. Využijte funkci rychlého předehřevu, která troubu rozehřeje na vysokou teplotu během okamžiku.

.