Chytře vymyšleno pro úsporu energie - velké spotřebiče

08.06.2022

O tom, jak ušetřit na elektrické energii s malými domácími spotřebiči jsme vás již informovali nedávno. Dneska se zaměříme na ty velké. Konkrétně se podíváme na pračky a sušičky na prádlo, myčky nádobí a odsavače. Pořízení těchto spotřebičů už bývá větším zásahem do našich peněženek, a proto je dobré před nákupem dobře vybírat.

.

Péče o prádlo

.

Pračky prádla Concept

.

Praní prádla. Každodenní rutina, zejména pokud máte rodinu s dětmi. Poradíme vám, jak si správným výběrem i používáním pračky nevyždímat peněženku za její provoz. Pokud právě plánujete nákup nové pračky, s výběrem vám pomůže energetický štítek, díky kterému rychle zjistíte údaje o spotřebě.

.

Pračky prádla Concept PP6508i a PP6308i jsou zařazeny do energetické třídy B. Oproti modelům třídy C s nimi ušetříte za 100 pracích cyklů až 13 % energie, v porovnání s třídou D dokonce 25 %. Oba tyto modely však nabízejí další chytrá řešení, jak během praní ušetřit. Díky inovativní technologii Double clean dochází během praní k lepší smáčivosti prádla. Výsledkem je tedy vyšší efektivita praní a současně kratší prací cyklus s nižší spotřebou vody i energie. Dalším úsporným řešením praček Concept je váhová automatika a funkce polovičního plnění. Díky nim pračky sníží spotřebu vody i délku pracího cyklu podle množství vloženého prádla, takže šetří vodou i energií. Sušičky na prádlo Concept

.

Sušičku na prádlo si většina z nás pořizuje zejména z praktických důvodů. Dokáže totiž ušetřit spousty času i práce. Prádlo nemusíte nikam věšet, usušené je podstatně rychleji než venku a ve většině případů ho nemusíte ani žehlit. Oblečení ze sušičky je jemné, voňavé, zbavené žmolků a chlupů. Dalším benefitem je, že během sušení v sušičce nedochází k blednutí barev jako při sušení na slunci a prádlo nepřichází do kontaktu s alergeny a pyly z venkovního prostředí.

.

Výběrem správného modelu můžete kromě času a práce ušetřit i na energii. Sušička prádla Concept SP6508i je díky své energetické úspornosti zařazena do skupiny A+++. V praxi to znamená, že ve srovnání s obdobnými modely spadajícími do energetické třídy A dokáže tento model ušetřit za rok až 35 % energie, ve srovnání s energetickou třídou B dokonce až 70 %. Značné úspory dosáhnete také s modelem SP6308 třídy A++.

.

Tiché, výkonné a úsporné digestoře

.

Digestoře neboli odsavače par jsou velmi důležitým kuchyňským spotřebičem. Poradí si s výpary a zvýšenou vlhkostí, které vznikají během vaření. Kromě designu, tvaru a typu umístění jsou důležitými parametry pro výběr i výkon, hlučnost a spotřeba energie. Digestoře Concept vám nabídnou vše. Moderní design, vysoký výkon, tichý provoz a v neposlední řadě také úsporu energie.

.

Komínová digestoř Concept OPK5860bc je vysoce úsporný spotřebič se zařazením do energetické třídy A++. Oproti obdobným modelům spadajícím do energetické třídy B dokáže ušetřit za rok více jak 80 % energie, ve srovnání s energetickou třídou C dosahuje téměř 90% úspory. Současně vyniká extra tichým provozem a silným výkonem 568,8 m3/h. Z dalších úsporných digestoří Concept, které dosahují podobných výsledků, můžeme jmenovat komínový model OPK4960ds, ostrůvkovou digestoř OPO4590ss nebo integrovanou OPI5060bc, která slouží k zabudování do horní skříňky a dokonale splyne s kuchyní.

.

Šetři s myčkou nádobí Concept

.

Přemýšlíte, jestli se vám koupě myčky nádobí vyplatí? Zaručeně ano. S myčkou nádobí totiž dosáhnete výrazné úspory vody oproti ručnímu mytí, dosáhnete nižší spotřeby energie a hygienicky čistého nádobí. A co víc. Váš dřez bude neustále čistý a uklizený a vy ušetříte spousty drahocenného času.

.

Myjete-li nádobí v ruce, musíte počítat s tím, že vám mezi prsty protečou desítky litrů vody. Záleží na množství nádobí a době mytí, ale v průměru spotřebujeme mezi 20 a 40 litry vody. A to nepočítáme spotřebu energie potřebnou k ohřevu vody, která činí zhruba 2,6 kWh. Pokud k mytí nádobí využijete myčku Concept MNV4760, spotřebujete za jeden cyklus pouze 9,8 l vody a 0,747 kWh energie. Z toho vyplývá, že během jednoho mycího cyklu ušetříte až 75 % vody a více jak 70 % energie oproti mytí nádobí ve dřezu. Stejnou úsporu vám nabídne také model Concept MNV8060ds.