Chytře vymyšleno pro úsporu energie - malé spotřebiče

16.03.2022

Přemýšlíte nad tím, kde byste mohli ve své domácnosti ušetřit? Poradíme vám, s jakými domácími spotřebiči Concept můžete snížit spotřebu energie, a tím i své výdaje.  

x

Zaměříme se např. na úklid domácnosti. K úklidu můžete využít řadu spolehlivých pomocníků, kteří vaši práci zrychlí a ulehčí. Víte ale, který vysavač vám dokáže ušetřit na spotřebě elektřiny? Do našeho testu jsme zapojili bezsáčkový podlahový vysavač (VP5153), tyčový vysavač (VP6110) a robotický vysavač (VR3205). Pokud bychom úklidu věnovali pravidelně 1 hodinu denně, robotický a tyčový vysavač jsou jasní vítězové. Oproti klasickému kabelovému modelu vám robotický vysavač dokáže za rok ušetřit přes 95 % elektrické energie, tyčový vysavač dosáhl ve srovnání s kabelovým vysavačem 90% úspory. V porovnání obou vítězů má robotický vysavač ještě jednu výhodu. Ušetří nejen vaše peníze, ale i čas, protože uklízí bez nutnosti vaší asistence, takže se můžete věnovat jiným činnostem.

Další v domácnosti běžně a často využívaným spotřebičem je bezesporu rychlovarná konvice. Takže proč neušetřit pár korun také během přípravy čaje nebo kávy? Rychlovarná konvice Concept RK3340 s příkonem 1500 W dosahuje srovnatelných výsledků jako obdobné modely s příkonem až 2200 W. V praxi to znamená, že vodu ohřeje stejně rychle, ale s nižší spotřebou energie. Další výhodou a současně úsporným řešením je její dvojitý plášť, díky kterému vydrží uvařená voda v konvici déle teplá.

x

V našem malém průzkumu jsme se také zaměřili na přípravu jídla. Kuchyň jsme provoněli pečenými kuřecími stehny, k jejichž přípravě jsme použili běžnou elektrickou troubu (ETV5560) a multifunkční hrnec s horkovzdušnou poklicí (CK7000). A výsledek? Zatímco v multifunkčním hrnci byl pokrm hotový za 25 minut se spotřebou elektrické energie 630 Wh, v elektrické troubě se stehna pekla hodinu a odběr energie dosáhl 2000 Wh. S multifunkčním hrncem CK7000 ušetříte tedy více jak polovinu času na přípravu a dosáhnete téměř 70% úspory energie.

Šetřit můžete i s kategorií produktů na úpravu vzduchu. Většina čističek vzduchu, zvlhčovačů i odvlhčovačů Concept mají automatický režim, díky kterému pracují jen v okamžiku, kdy je to opravdu potřeba. Po dosažení požadované hodnoty kvality či vlhkosti vzduchu se automaticky přepnou do pohotovostního režimu. V tomto úsporném provozu zůstávají, dokud se hodnoty vzduchu v místnosti nezmění. Většinu z těchto modelů můžete využít také pro aromaterapii, což lze považovat také za chytré a úsporné řešení. Během úpravy vzduchu vám vaši domácnosti zároveň příjemně provoní, takže nemusíte mít v provozu další spotřebič, který by vám zvyšoval odběr elektřiny.

Přitápíte si doma nebo na chatě pomocí topných panelů nebo konvektorů? Pokud ano, doporučujeme vybírat z modelů, které mají termostat. Umožňují nastavit požadovanou teplotu v místnosti a po jejím dosažení se automaticky vypnou, takže šetří energií a zároveň místnost zbytečně nepřetápí.

Ušetřit můžete i s dalšími chytře vymyšlenými spotřebiči Concept napříč celým sortimentem. Mezi taková úsporná řešení zajisté patří modely vybavené invertorovým nebo BLDC motorem, které nabízejí levnější provoz, úsporným LED osvětlením nebo produkty opatřené kvalitní Li-Ion baterií, která poskytuje dlouhou dobu provozu na jedno nabití.

.

Další samostatnou kapitolu tvoří velké domácí spotřebiče. Jak ušetřit se dozvíte v našem příspěvku "Chytře vymyšleno pro úsporu energie - velké spotřebiče".