BLDC motor a jeho výhody

30.03.2022

Výkonnější, energeticky úspornější, tišší a spolehlivější než běžný kartáčový motor. Tak by se ve zkratce mohl charakterizovat BLDC motor.

.

Jedná se o nově používaný digitální bezkartáčový stejnosměrný motor s elektrickou komutací, jehož označení pochází z anglického názvu Brushless DC electric motor. Využití nachází všude tam, kde je napájecí napětí stejnosměrné. Používá se např. v dopravním průmyslu, zemědělské a modelářské technice, v lékařství, v leteckých a vojenských pohonných systémech apod. Své využití ale nachází i v domácnosti. Setkat se s ním můžete v elektrotechnice, u akumulátorového nářadí nebo v domácích spotřebičích.

.

Hlavní výhody BLDC motorů:

  • VYSOKÝ výkon
  • DLOUHÁ výdrž
  • ÚSPORNÝ provoz
  • TICHÝ chod
  • BEZÚDRŽBOVÝ provoz (uvnitř zařízení nejsou žádné prvky, které by se běžným provozem opotřebovávaly)
  • VYŠŠÍ spolehlivost (méně poruchový)
  • BEZPEČNÝ provoz
  • MENŠÍ VELIKOST a HMOTNOST oproti běžným kartáčovým DC motorům
  • VYŠŠÍ dynamika

BLDC motory u Concept spotřebičů

V sortimentu spotřebičů Concept naleznete BLDC motory v kategorii úklidu, a to konkrétně u všech robotických vysavačů a u nejnovějších modelů tyčových a ručních vysavačů. Kromě již zmíněných výhod se BLDC motory podílejí také na vysoké sací síle, která je u vysavačů jedním z nejdůležitějších parametrů pro výběr. Do budoucna se s těmito motory budeme zajisté setkávat čím dál více. Také v Conceptu plánujeme sortiment s BLDC motory nadále rozšiřovat, abychom vám, našim zákazníkům, mohli poskytnout to nejlepší. Už nyní ho naleznete i v naší kategorii Péče o vlasy, a to konkrétně u fénu Elite Ionic Infrared Boost Concept VV6030.

.

Testujeme pro vás …

Vysavače vybavené BLDC motorem jsme podrobili důkladné zatěžkávací zkoušce. Zapojili jsme je do úklidu na všech typech povrchů s různým znečištěním, které se v běžné domácnosti nachází. A výsledek? I po několika stech hodinách provozu nezaznamenaly žádnou poruchu a spolehlivě uklízely se stejně vysokou sací silou jako na začátku testování.

.

Výhody BLDC motorů pro uživatele

Využití BLDC motorů je výhodné jak pro výrobce, tak i pro koncového uživatele. Výrobci snižují poruchovost, čímž současně roste hodnota produktu, protože získává větší důvěru u zákazníků. Naopak zákazník navzdory vyšší pořizovací ceně si kupuje jistotu, že mu bude spotřebič dlouho a spolehlivě sloužit a nebude vyžadovat zvláštní údržbu.

.

Záruka 7 let na BLDC motor

Kvalitou BLDC motorů jsme si jistí, a proto na ně u vybraných vysavačů prodlužujeme záruku na 7 let. Akce se vztahuje na tyčové vysavače Concept VP6130, VP6025, VP6020, VP6110, VP6120 a VP6200 a spočívá v prodloužení dvouleté zákonné záruky o další bezprostředně navazující pětiletou smluvní záruku právě na BLDC motor. Více informací se dozvíte na našich stránkách "Chytře vymyšlené výhody".