10 důvodů, proč je dobré mít doma čističku vzduchu

29.09.2022

Sortiment v kategorii úprava vzduchu se začíná rozšiřovat a mnoho domácností již pochopilo, že je stejně důležité se starat o ovzduší v domácnosti jako prát prádlo. Stav ovzduší může mít dopad na vaše zdraví, kvalitu spánku nebo na vaší psychickou pohodu. Stále nejste přikloněni k nákupu čističky? My vám dáme 10 důvodů, proč byste se nad nákupem čističky měli alespoň více zamyslet.

cisticka_vzduchu_concept_psi_zvirata

1. Čistička odstraní ze vzduchu až 99,9 % virů, bakterií a alergenů, které doma všichni jednoduše máme. Zneškodní také poletavé částice z domácího prostředí a poradí si i s prachem, který už nebudete muset tolik stírat.

x

2. Žijete-li ve městě, nepřekvapí vás, že se v ovzduší nachází spoustu škodlivin, smogu či zápachu z dopravních prostředků nebo továren. I s tím si čističky vzduchu poradí a uchrání vaši domácnost od všech škodlivin, které pronikají zvenku do vašeho domova.

x

3. Čističky vzduchu jsou dokonce lékem na mnoho onemocnění. Dokážou zmírnit příznaky alergií, astmat, ekzémů, akutních onemocnění dýchacího ústrojí či bolestí hlavy. Pomohou vám také během nepříjemných viróz, které doprovází kašel, rýma nebo bolest v krku.

c

4. Stále budete vědět aktuální stav znečistění ovzduší díky senzoru kvality ovzduší, kterým jsou čističky Concept opatřeny. V reálném čase můžete vidět míru polétavého prachu v místnosti a aktivací režimu Auto čistička bude pracovat v automatizovaném režimu a sama nastaví optimální rychlost čistění a začne čistit.

x

5. Jednou z hlavních podmínek kvalitního spánku je čistý vzduch bez částic, které by vás před spaním i během dráždily. Čističky Concept jsou vybaveny funkcí SLEEP, která zhasne všechny svítící prvky a sníží výkon, aby pracovala v tichém provozu a čistila vzduch i během spánku.

cisticky_vzduchu_zvlhcovac_alergie

6. Čističky značky Concept disponují ionizátorem, který pomocí elektrického výboje zvyšuje množství záporně nabitých iontů ve vzduchu (tzv. vzdušných vitamínů). Ty zlepšují celkovou kvalitu vzduchu a jejich počet má pozitivní vliv na lidskou psychiku, lepší soustředění a zvýšenou výkonnost.

x

7. Plísně jsou boj mnoha vlhkých místností, ale díky čističce můžete začít vyhrávat. Plísně způsobují nebo podporují řadu nemocí, ať už to jsou ekzémy, alergie nebo chronické bolesti hlavy, proto doporučujeme rychle zasáhnout.

x

8. Zápach z cigaretového kouře a pachy domácích zvířat, i s tím si čistička poradí. Díky ní budete mít domácnost voňavou a bez zápachu během chvíle. Stejně dobře si poradí i s pachy, které vznikají během vaření.

x

9. Čistička vzduchu také dokáže odstranit chemické látky, které se uvolňují z různých syntetických materiálů. Příkladem je formaldehyd, který se uvolňuje z nábytku, koberců a tapet a může způsobovat zdravotní problémy.

x

10. Některé čističky vás zvládnout zbavit i suchého vzduchu, a to třeba Čistička vzduchu se zvlhčovačem CA3000 Concept. Ta má v sobě nádobu na vodu, která se naplní a po zapnutí během okamžiku zvýší vlhkost v místnosti. Na jedno naplnění dokáže tato čistička zvlhčovat až 54 hodin.