"Česká amerika" - americké lednice přizpůsobené pro českou domácnost

30.03.2016

„Loňský pilotní start řady volně stojících chladnic se nám vydařil a zájem o naše tzv. americké lednice byl překvapivě velký. Proto jsme se rozhodli pokračovat tímto směrem a opět nasazujeme další nové chladničky, tentokrát ve větším rozsahu. Držíme se však stále trendu velkých lednic pro českou domácnost a opět jsme vytvořili lednice přesně dle potřeby českého spotřebitele,“ vysvětluje Jindřich Valenta, majitel české značky elektrospotřebičů.

 

Problém většiny českých domácností je úspornost obytných prostor, tomu se snaží přizpůsobit i výrobci elektrospotřebičů, stejně tak i značka Concept. Ta vyrábí lednice tzv. amerického typu, ale s rozměry vhodnějšími pro českou domácnost. Jednou z takovýchto chladniček je i model Concept LA8580 o rozměrech 80 cm na šířku a objemu 405 l. Předností je hned několik moderních vychytávek, např. ovládání pomocí dotykového displeje, který je umístěn na vnější straně ledničky, funkce AUTO MODE, která v lednici automaticky nastaví ideální teplotu, systém QUATTRO, tedy otevírání pomocí čtyř samostatných dveří anebo systém vnitřního LED osvětlení, které potěší každou peněženku svou nízkou spotřebou. Samozřejmostí této novinky je i hlasová signalizace nedovřených dveří či funkce SUPER COOL a SUPER FROST.

Další novinkou v řadách značky Concept je rozšíření produktové série LA8080 o model Concept LA8080ss v moderním, nerezovém provedení. Největší výhodou je jeho možnost umístění i do menších prostor, a to bez výraznějšího snížení užitného objemu lednice – 388 litrů. Lednička je vybavena nastavitelným termostatem a praktickým výklopným výrobníkem ledu. Nerezový design v kombinaci s moderním LED osvětlením dodá kuchyni nádech luxusu. Všechny výše zmíněné modely se mohou společně pochlubit funkcí automatického odmrazování chladničky a nízkou hlučností.